מפיצי ריח לשירותים – למה אנחנו צריכים את זה ואיפה הכרחי להציב אותם?

מפיצי ריח לשירותים

אם אנחנו רוצים לאפיין חדרים וחללים בתוך מבנה על פי ריחות, בין אם זה מבנה פרטי או עסקי, אין ספק שהחדר המשמעותי ביותר על פי פרמטר זה, יהיה השירותים. בוודאי, אם מדובר במקום אשר משמש כמות גדולה של אנשים, כמו שירותים במסעדה, בית קפה, משרד או כל מבנה עסקי אחר.

לכן, אנחנו צריכים למצוא דרכים וכלים כיצד לייצר תחושה נעימה לכל מי שנכנס למקום, אפילו אם הוא מתכוון לשהות בו זמן קצר, ובאופן כללי, נרצה שבמקום יהיה ריח אשר יגרום לריחות הקיימים או אלה הנוצרים במקום, לדעוך ולהיעלם.

לשם כך, נהוג לרכוש מפיצי ריח לשירותים. מדובר על מפיצים בעלי ריחות ייחודים, לרוב ריחות של צמחים, פרחים, פירות או מרכיבים טבעיים אחרים, אשר יוצרים תחושה מאוד נעימה במקום, ויכולים להעלים ריחות אשר נמצאים ו"נשארים" במקום זמן רב.

לפני שנסביר מה הרעיון של מפיצי ריח לשירותים וכיצד רוכשים מפיצים בצורה נכונה, חשוב להבהיר נקודה משמעותית. בכל חלל שירותים, יש להתקין מפיצים כאלו בנקודות שונות. השאלה היא כמה והיכן. אם מדובר בחלל שירותים קטן, למרות שעל פניו יהיו בו פחות משתמשים פר נקודת זמן ספציפית, עדיין סביר להניח שהריחות יהיו הרבה יותר חזקים, לעומת זאת בחלל שירותים גדול, יהיה צורך להתקין מספר מפיצי ריח, בשביל שהם יוכלו לעבוד בכל מקום.

עוד נקודה שצריך לזכור, ישנם חדרי שירותים, בוודאי בבית, אך גם בעסקים שונים, אשר יש להם חלונות חיצוניים, ואז נוצרת סירקולציה של אוויר, אוויר נכנס ויוצא, מתחלף בתדירות גבוהה. אז בעיית הריח פחות מורגשת. שירותים ללא חלונות או עם חלונות קטנים ולא משפיעים, יכולים לייצר תחושה הרבה פחות נעימה במקום. הם זקוקים כמובן למפיצי ריח משמעותיים בנקודות שונות.

כיצד רוכשים תכשירים בצורה נכונה?

תכשירים של הפצת ריח לשירותים, מטרתם לפזר ריח נעים במקום. חלק מהתכשירים עובדים בצורה אוטומטית ואין צורך לגעת בהם, אחרים יכולים לעבוד אם אנחנו עושים פעולה כזו או אחרת. מוטב להשתמש בתכשירים שאנחנו לא צריכים לעשות דבר, הם פשוט יפיצו את הריח לכל עבר.

רכישת תכשירים מתבססת על מספר מאפיינים. ראשית, אנחנו צריכים לבחון מה גודל השירותים, כמה תאים יש בו, כיצד הוא בנוי וכמה פתחים יש בו. אז נדע, כמה תכשירים לקנות ומאיזה סוג, כמו כן נדע איפה להציב אותם בשביל שיעבדו בצורה אפקטיבית.

מאפיין שני שאנחנו צריכים להתייחס אליו, זה הריח שהתכשיר יוצר. חשוב שהוא יהיה נעים, לא חזק מדי, ויחד עם זאת ידע לסלק ריחות לא נעימים מהמקום.

מאפיין שלישי, חשוב לבדוק כמה זמן התכשיר יכול להחזיק והאם הוא יכול להגיע לכל מקום בשירותים, בין אם זה בחלל המשותף ובין אם זה בתאים עצמם.

אהבתם את המאמר?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest