בחירת סירי בישול למטבח שלכם

סירי בישול

עברתם דירה לאחרונה ואתם מעוניינים לאבזר את המטבח? החלטתם לחדש ולרענן קצת את הכלים במטבח ולקנות סט סירים חדש? זה הזמן לאבזר את המטבח, ולבחור לכם סט סירי בישול איכותי שישמש אתכם לאורך זמן.

אין ספק שהסירים חשובים ונמצאים בכל בית, כי בלעדיהם אין אפשרות להכין מטעמים. יחד עם זאת, סט של סירים יכול לעלות לא מעט כסף, ולכן חשוב לרכוש סירים איכותיים שישמשו אתכם לאורך זמן, ולעשות את הבחירה הנכונה. איך אתם שואלים? המשיכו לקרוא.

פרמטרים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת רכישה של סירי בישול 

בהגיעכם לחנות על מנת לבחור סירי בישול לאבזור המטבח, חשוב מאוד לשים לב לכמה פרמטרים חשובים:

  • החומר ממנו מיוצר הסיר: ישנם חומרים רבים מהם מיצרים סירים, כאשר כל חומר יכול לשמש אתכם לטובת תצורות בישול שונות. סירי נירוסטה למשל הם בעלי מוליכות חום מצוינת, סירי נחושת של יצרן איכותי יכולים להיות עמידים לאורך זמן, אך מחירם מעט יקרם, סירי זכוכית אמנם דקורטיביים, יפים ומאפשרים לראות את התבשיל מבחוץ, אך הם בעלי נטייה להיות שבירים וכבדים מאוד, ואילו סירים בציפוי טפלון מונעים הידבקות של המזון, אך עשויים להישרט בקלות, ולכן נדרשת הקפדה בעבודה איתם.
  • המבנה של הסיר: שנית חשוב לשים לב למבנה של הסיר, ולבחור את אלו שיכולים להיות לכם שימושיים ביותר. נפח הסיר, גובה הסיר וקוטר הסיר אותו תבחרו, ישמש אתכם להכנה של מזונות שונים, וגם להכנת כמויות אוכל שונות. אם אתם משפחה גדולה, תקפידו לבחור סירים גדולים יותר ואם אתם רווקים שחיים לבד, אתם יכולים בהחלט לבחור סירים קטנים.
  • אחריות יצרן: בחירה של סט סירי בישול מצריכה מאיתנו להיפרד מסכום לא מבוטל של כסף. אי לכך חשוב מאוד לבחור סירים בעלי אחריות יצרן כמה שיותר מקיפה, שתקפה לאורך זמן.
    כך תוכלו לפנות לשירות החלפות ותיקונים במידת הצורך מבלי להיקלע לעלויות גבוהות מיותרות.

בחירת סירים על פי הצרכים של הבית 

אמנם ישנם לא מעט פרמטרים שתלויים בסיר עצמו, אבל ישנם גם פרמטרים אשר מתשנים מאדם לאדם ומבית לבית, אשר יכולים להשפיע על הבחירה של סירי בישול.

אין ספק שבית עם מטבח קטן, יצריך כמות קטנה יותר של סירים או סירים בגודל קטן יותר, בעקבות חוסר מקום אחסון. בית שמאוד אוהב לבשל ירכוש סט סירים גדול יותר, מאשר בתים שממעטים בבישול ונוהגים לאכול בחוץ או להזמין אוכל בתדירות גבוהה.

גם העדפות אישיות משחקות כאן תפקיד, ויוהיו כאלו שיאהבו לבשל עם סירי נירוסטה, ואחרים דווקא יעדיפו ציפוי טפלון. לבסוף, התקציב העומד ברשותכם לטובת אבזור המטבח הוא שיקבע את כמות ואת סוג הסירים אותם תוכלו לרכוש.

אם אתם בעלי תקציב דל יחסית התמקדו בכמה סירים שימושיים במיוחד, והעדיפו איכות על פני כמות.

אהבתם את המאמר?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest