חממה ביתית, הלהיט האחרון לגינה הפרטית

חממה ביתית

כל מי שנוסע בכבישים בינעירוניים בישראל, יכול לראות ברקע, בין הנופים המשתנים, חממות גדולות אשר שייכות למשקים פרטיים או אחרים. לא קשה לזהות חממות בשטח, מדובר במבנה אשר מקורה במין כיסוי ניילון ענק אשר מטרתו לספוג את קרני השמש ולאפשר לצמחים בפניהם לקבל את הטמפרטורה הרצויה עבורם.

היום, לא צריך להחזיק שטח קרקע ולהקים עליו משק בשביל ליהנות מחממה. הטרנד האחרון בעולם הגינון הוא חממה ביתית. כלומר, כל אחד שיש לו גינה פרטית משלו, יכול להשקיע מעט כסף וזמן, ולהקים לעצמו חממה בה הוא יכול לגדל ירוקות, פרחים וצמחים שונים.

מה חשוב לדעת שמקימים חממה ביתית?

באופן כללי, חממות ביתיות פועלות בצורה דומה לחממות רגילות. יש לבחור שטח מסוים בגינה שיש בוא את התנאים האופטימלים לגידול הצמחים שאתם רוצים ולהקים שם את החממה, לזרוע בתוכה את הצמחים והפרחים הרצויים, ופשוט לגדל אותם בתנאי חממה, כפי שצריך.

על מנת שיהיה ניתן להפיק תועלת מהחממה, רצוי מאוד לבחור שטח בגודל מתאים, בין אם זה לאורך, רוחב וגובה, לבחון את כמות האור והשמש שמגיעות לחממה, לחשוב על קרבה למים וחשמל (אם רוצים) ולחשוב על כך שהמעבר לחממה לא יהיה מוצף בחורף. כמובן שאפשר להתקין המערכות הנדרשות על מנת שיהיה ניתן לעבוד במקום ולטפל בצמחים ובגידולים השונים. גם בהיבט זה, צריך לבחון היטב, מה דורש גידול בחממה ובאילו תנאים.

מדוע משתלם להקים חממה ביתית?

היתרון של חממות ביתיות בא לידי ביטוי בשתי נקודות עיקריות. ראשית, הן מאפשרות להיות בבקרה ולאפשר את התנאים הנדרשים לגידול נכון של צמחים, פרחים וגידולים אחרים בעונות שלרוב לא אופטימליות לגידול (כמו למשל גידול עגבניות בחורף) ואף מאפשרות לגדל צמחים לא מקומיים שצריכים תנאים ספציפים.

אנחנו לא צריכים להגביל את עצמנו מבחינת סוג הגידולים או האמצעים בהם נשתמש. במקום שנצטרך להתייחס לגינה כפי שהיא, לתחזק, לעצב ולגדל בה גידולים מסוימים על פי המבנה המקורי שלה, הרי שאם נוסיף בה חממה ביתית, נוכל להרחיב באופן משמעותי את התנאים ואת האופציות העומדות לרשותנו.

שנית, חממה לא חייבת לשמש רק לגידול צמחים, היא יכולה להוות מקום ישיבה ובילוי בחורף.

כיצד בוחרים חממה בצורה נכונה?

חממות ביתיות משתנות בגודלם ובאיכותם. כאמור, יש מספר פרטים שאנחנו צריכים לבחון, לפני שרוכשים חממה ביתית:

ראשית, מה גודל השטח שעומד לרשותנו באופן כללי, ואיזה חלק ממנו נרצה להקצות לבניית החממה. כך נוכל לחשב את גודל החממה שנרצה להקים ונדע גם אילו גידולים נוכל לגדל בה. כמובן, שאנחנו יכולים לנצל את השטח לגובה, בשביל להגדיל את כמות הגידולים.

שנית, עלינו לבחון מאילו חומרים עשויה החממה הביתית. בין אם זה החומרים ממנה מורכבת השלדה ובין אם זה הלוחות או הניילונים היושבים על השלדה ומאפשרים לנו לחמם את המקום.

שלישית, יש לבחון אילו גידולים ופרחים אנחנו יכולים לגדל בתוך חממה ביתית. האם יש תנאים מסוימים שאנחנו נדרשים להם, מערכות נוספות שעלינו להתקין וכיצד מתחזקים את המקום ביום יום.

ארבע, עלינו לבחון מי מרכיב לנו את החממה, איזו אחריות ושירות הוא נותן לנו אחרי הרכישה. ממליצים לכם לבדוק את חברת טבעלו ואת השירות האישי שהם מעניקים ללקוחות. מעוניינים בחממה במידות ייחודיות לכם, הם יעשו זאת גם כן. בהצלחה

אהבתם את המאמר?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest