רוצים שהכלב שלכם יחזור הביתה בבטחה ? הפתרון הוא תגי שם לכלבים

תגי שם לכלבים

אנשים רבים בוחרים לגדל כלבים, ואפשר להבין אותם – כלבים הם החברים הכי טובים של האדם כבר אלפי שנים, הם חברי אמת, נאמנים ואנחנו נעשה הכל בשביל לטפל בהם והם יעשו הכל בשביל שנהיה שמחים ואהובים.

כשמגדלים כלב, אנשים מסוימים בוחרים לגדל אותו בתוך הדירה או הבית, בזמן שאנשים אחרים בוחרים לגדל את הכלב שלהם בחצר במלונה. שתי האפשרויות הן בסדר גמור, כל עוד הכלב מקבל אהבה על בסיס קבוע ומספקים את צרכיו שהם מזון, צרכים והוצאת אנרגיה בטיולים.

מי שמגדל את הכלב בחצר, בטח מכיר את זה, שקורה שהכלב בורח מהשער, במיוחד אם מדובר על כלבים זאביים כמו רועה גרמני קו דם של זאב או רועה כנעני, שיש להם נטייה לחקור ולצאת מהגדרות, במיוחד אם נקבה מיוחמת מושכת אותם, בתקופת הייחום. איך מתמודדים עם זה?

הקמת שער

אז באמת אחד הדברים הכי חשובים הוא לבנות שער גבוה מספיק בגינה שלכם, על מנת שהכלב לא יוכל לקפוץ מעליו. חשוב מאוד שהשער לא יהיה מחודד מלמעלה על מנת שלא יהיה שום מצב שהכלב יפצע במידה והוא יקפוץ מעל השער.

שער לכלב
שער לכלב

מה עושים אם הכלב הצליח לקפוץ מעל השער?

במידה והכלב שלכם ברח, אחד הדברים הכי יעילים זה לפרסם ברשתות החברתיות כמו פייסבוק, שהכלב שלכם ברח, ולבקש מאנשים לשתף את הפוסט על מנת שיגיע לכמה שיותר אנשים. אם לשכונה שלכם יש קבוצת פייסבוק, זה מאוד יעיל לשתף שם בגלל שאין עזרה גדולה יותר מהשכנים על מנת למצוא את הכלב שלכם.

מומלץ מאוד גם להתקשר לאגף הערייה לשאול אם הכלב שלכם נלכד כשהוא משוטט. במקרים כאלה כנראה תצטרכו לשלם קנס, אך העיקר שהכלב יחזור הביתה.

תגי שם לכלבים

אחד הדברים שהם על גדר חובה לכלבים, הם תגי שם לכלבים. תגים כאלה מכילים את כל האינפורמציה על הכלב שלכם – השם שלו, השם שלכם, כתובת וטלפון. במידה והכלב שלכם הולך לאיבוד במהלך טיול בטבע, או שקופץ מהגדר בבית, כל מי שימצא אותו יוכל ליצור איתכם קשר במהרה ולהחזיר את המתוקי שלכם הביתה.

בנוסף, פקחי עירייה רבים, כשהם תופסים כלבים משוטטים, במידה והם רואים תג שם, הם מתקשרים אל הבעלים על מנת שיבוא לקחת את הכלב, במקום שיקחו אותו למכלאה. זה יכול לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש וגם לא מעט כסף שתשלמו על חילוץ הכלב מהמכלאה.

אהבתם את המאמר?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest